Bemutatkozás

Mindketten metamorphoses meseterapeuták, tanárok és mentálhigiénés szakemberek vagyunk.

Mentálhigiénés szakemberként és meseterapeutaként célunk ugyanaz: felfedezni a gyerekekben és a felnőttekben található erőforrásokat, hogy könnyebben küzdjenek meg nehézségeikkel úgy, hogy közben érzik, hogy elfogadjuk őket olyannak, amilyenek.

Nem megváltoztatni szeretnénk, hanem segíteni a fejlődést. Ehhez folyamatosan képezzük magunkat, hogy mi is fejlődjünk módszereinkben, szemléletünkben, tudásunkban és önismeretünkben.

Rendszeresen részt veszünk szupervízión. Esetmegbeszélő műhelyeken kérünk segítséget egy-egy esettel kapcsolatban, hogy saját elakadásink ne akadályozzanak bennünket. Fontos számunkra, hogy szakmailag és emberileg is mindig felkészültek legyünk.

Célunk, hogy elvigyük az óvodákba, iskolákba az alkotó-fejlesztő meseterápiát, hiszen nincsen olyan közösség, amely ne küzdene konfliktusokkal, együttműködési nehézségekkel, és nincs olyan gyerek, aki ne szorongana, vagy ne lenne szüksége énerősítésre, önbizalomnövelésre.

Csoportjainkra úgy készülünk fel, hogy a lehető legpontosabban magunk elé képzeljük a csoporttagokat, hogy lehetőleg mindenki igényét ki tudjuk elégíteni.

Szívesen dolgozunk gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt. Több száz mesét meséltünk, és mindig elvarázsol bennünket, hogy minden mese tud adni nekünk valamit: segít kapcsolódni magunkhoz és másokhoz, segít élni.

Iskoláink:

  • magyar nyelv és irodalom szakos bölcsész és tanár (ELTE)
  • mentálhigiénés szakember (Semmelweis Egyetem)
  • alkotó-fejlesztő meseterapeuta (Független Pedagógiai Intézet)
  • gyászcsoportvezető (Napfogyatkozás Egyesület)
  • képzésben lévő pszichodráma-asszisztens (Magyar Pszichodráma Egyesület)

Médiamegjelenések:

A Petőfi Rádió Kultúrfitnesz című műsorában Szani Rolanddal beszélgettünk a meseterápiáról

Az Egyesület az Inklúzióért és a Mesekút közös projektje az Ahol a madár se jár mesecsoport, amelyben fogyatékossággal élő gyerekek testvéreinek tartunk csoportokat a MOL – Új Európa Alapítvány támogatásával.

Süveges Gergő beszélgetett velünk a Vendég a háznál című műsorban

Bodonovich Ágnes cikke a Képmás magazinban jelent meg

Kapcsolat

Ha bizonytalanok vagytok a csoportválasztásban, vagy kérdésetek van, írjatok vagy hívjatok bátran!

Email

vacimesekut@gmail.com

Telefon

Dóra: +36 20 539 5314

Saci: +36 20 828 0728

Üzenj nekünk!